انفعال عذاب آور صدا و سیما

? در عرصه جنگ نرم ، موشک جواب موشک است. وقتی خط آتش رقیب بمباران می کند ، تو هم باید آتش بریزی و پدافندها را فعال کنی.
تعجب نکنید که صدا و سیما میدان را به رقیب واگذار کرده ؛ این نهاد ، اختلالات جدی دارد!
اولین گیر صدا و سیما در این قضایا این است که خودش تحلیل درستی از عرصه ندارد. لذا می ترسد با آمپاس خبری مواجه شود. این همان صدا و سیمایی است که شب ژنو و لوزان ، مارش پیروزی می زد و جشن ملی گرفته بود! ولی الان از درک این معنا عاجز است که مردمی که دیروز و امروز کف خیابان بودند ، عمدتا همان هایی بودند که برای برجام ، قِرهای فراوان دادند!

آسیب و نقصان تحلیلی صدا و سیما در آنجاست که نمی تواند «نظام» را از «دولت» تفکیک کند. این خلا تحلیلی ، پاشنه آشیل جدی مواجهات صدا و سیما با قضایاست.
این در دنیا رایج است که حساب نظام را از دولت جدا می کنند و با ابزارها و امکانات نظام ، دولت را به چالش می کشند. روزهای اول رای آوری ترامپ را به یاد آورید که چگونه همه پتانسیل رسانه ای نظام لیبرال ـ دموکرات آمریکا دولت جدید را بمباران می کرد. هیچ کس هم جرات شورش علیه ارزش های اصیل این نظام تهی را نداشت! اتفاقا به خاطر حفظ ارزش ها و آبروی این نظام لیبرال ، دولت ترامپ را به سنگ می بستند.
صدا و سیما و رسانه های دلسوز نظام نباید عرصه را خالی کنند. شعارهای مردم واضح است. گلایه اصلی مردم دقیقا از دولت و بی کفایتی اوست!
قرار و حق نیست که بر آتش نهفته در سینه ها بدمیم و فضا را متشنج کنیم تا مزدوران از این تنور نان خود ستانند ؛ ولی بدانیم عدم تفکیک نظام و دولت ، همه فریادها را بر سر نظام خواهد برد.
معاون اول رییس جمهور که دینشان عین سیاست بازیشان است به نکته عجیبی اشاره کردند و هشدار دادند کسی بر سر نظام فریاد نزند! این همان بازی قدیمی دهه هفتاد کارگزارانی هاست که انتقاد به «دولت» را انتقاد به «نظام» خوانش می کردند. این تقلب که مردم بنویسند «دولت ناکارآمد» و دولت ناکارآمد بخواند «نظام ناکارآمد»، از تقلب در انتخابات نیز به مراتب بدتر است!
خلا رسانه ای صدا و سیما سبب آن شده که رسانه های رقیب از کنار هر اجتماع معترضانه ای صدای یکی دو بیمار مجهول الهویه را بیرون کشند و تصویر کلی راهپیمایی ها را سلطنت طلبانه و ضد انقلاب مآبانه ترسیم کنند. و طرفه آنکه عده ای را در جهت شورش فازبندی شده علیه انقلاب کف خیابان نگه دارند!
اگر دیروز تصویب برجام خواست مردم بود و صدا و سیما در برابر آن منفعل بود ، امروز نیز گلایه از باران سیل آسای مشکلات معیشتی خواست مردم است که باید از زبان رسانه ملی اکو شود.
حضور مسئولیت پذیرانه صدا و سیما ، دست نظام را برای نهیب بر دولت تنبل و بی عرضه باز خواهد گذاشت و کشور را از بحرانی هیچ و پوچ گذر خواهد داد.

✅ @Baneshi_ir

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A